Однією з головних проблем нашого часу є забруднення навколишнього середовища. Відходи пластика займають особливе місце в цьому процесі в силу своїх унікальних властивостей та сфер застосування. В пластик упаковують харчові продукти, з нього роблять пляшки, посуд, меблі, віконні рами, ПЕТ преформи і багато чого іншого. Ми стикаємося з ним кожен день выд чого відходи пластика ростуть все більше та більше. Наприклад, в Атлантичному океані, за останніми підрахунками екологів, тільки по поверхні плаває близько 20 млн тонн пластмасового сміття.
Що ж робити, щоб скоротити кількість пластикового сміття? Відповідь проста – здавати на вторинну переробку. Пластик з усіх відходів найбільш зручний та легкий для вторинного використання. Наприклад, пляшки і пакети із пластику можуть перероблятися в повному обсязі без залишку.
У наш час дуже багато речей створюють саме з пластикових відходів, а саме:
Контейнери. Це саме першочергове, що роблять з відходів пластика. Так з’являються на світ упаковки для яєць, овочів, морозива і т.д.
Меблі. Пластикові столи, стільці, вішалки та полиці зараз цінуються нарівні з деревом, якщо не більше. За ними не потрібно так ретельно доглядати як за іншими матеріалами, а використовувати можна де завгодно, як в закритому приміщенні, так і на вулиці. Такий продукт не гниє, не іржавіє і не піддається корозії.
Канцелярські товари. У більшості випадків маркери, корпуси кулькових ручок, пенали та інші канцелярські деталі виробляються з вторинних відходів.
Одяг. Багато світових брендів стали випускати лінійки одягу, яку створюють з вторинної сировини. Серед таких матеріалів є і пластик. У процесі переробки пластмасових пляшок виходить вторинна гранула, яку називають флекса, та з якої в подальшому отримують поліестер. Він знаменитий тим, що легко переться, не розтягується, швидко сохне та не сідає після прання. Знайти даний продукт можна в складі джинсів, кофт, шарфів і спортивного одягу.
Відходи пластика застосовуються ще в виготовленні нехарчової плівки, велосипедів, поліетиленових пакетів, технічної стрічки, фурнітури для будівельних робіт, ящиків і т.д. Завдяки рециклінгу нафтопродуктів відбувається економія невідновних копалин паливних ресурсів. Помітно знижується енергоспоживання, скорочуються обсяги викидів твердої вторсировини, зменшується шкода навколишньому середовищу. Грамотний підхід до утилізації продуктів промисловості – шлях до поліпшення екології та оздоровлення майбутніх поколінь.
Компанія Еко-Рішення пропонує налагоджену систему забору вторматеріалів, зокрема пластику, в Дніпрі за найкращими цінами. Не потрібно зберігати поклади відходів, на них потрібно заробляти! Зацікавилися? Телефонуйте за вказаними на сайті номерами, і наші менеджери допоможуть вам в будь-якому питанні.
Почніть зберігати природу для ваших дітей та онуків разом з нами прямо зараз!